СВЕТИ САВА

Овогодишња Светосавска академија традиционално је одржана у Галерији Гигине куће. Захваљујући успешној сарадњи са  проф.  књижевности Иваном Цекић и Нином Драгићевић  и проф. музике Бојаном Ценићем  из  ОШ “8. Октобар” публика је уживала у богатом програмском садржају. Поред вешто осмишљених музичких, драмских и рецитаторских садржаја посвећених Светом Сави, посетиоцима се обратио и свештеник Никола Пешић.

Светосавско признање за допринос у развоју културе добили су Татјана Јанков, из Матичне службе  Библиотеке “ Радоје Домановић” у Лесковцу  и  др Славољуб Митов , заменик председника општине Власотинце.