Рекордан број учлањења

Рекордан број учлањења у једном дану
У Народној библиотеци „Десанка Максимовић“ забележен је рекордни број учлањења једном дану.
Да су грађани све више заинтересовани за књигу и културна дешавања говори податак да је јуче, 28. јануара 2016. године учлањенo више од 200 корисника.

На Позајмном одељењу за одрасле учлањено је 112 корисника, а на Дечијем одељењу 89 корисника и издато је око 450 књига.
Ти подаци демантују мишљење да се све мање чита и да је култура читања у нашој вароши на незадовољавајућем нивоу. Трудимо се да нашим корисницима омогућимо популарне наслове књига и својом стручношћу препоручимо наслове које нису читали.
Поносни смо што наша установа представља модеран културни центар у коме се готово свакодневно организују културни програми.