ВЕЧЕ ШАНСОНА

Народна библиотека „Десанка Максимовић“ у сарадњи са ОШ „Синиша Јанић“у просторијама Библиотеке, представила је публици језиком љубави и песме - шансоне. Да је шансона уметност, настала у Француској, показали су нам ученици ОШ „Синиша Јанић“ са својом професорицом француског језика Сањом Станковић.

Библиотекар Јелена Миленковић говорила је о љубавној поезији и представила књигу најлепших љубавних песама света.

Нема људског бића чије се очи, душа и мисао нису у једном трену зауставиле на неком другом бићу, издвојиле га из света обичности и обасјале дотле непознатом снагом светлости. То обасјање јесте љубав“- Рам за твоје срце, мр Србислав Миленковић.

Директор Библиотеке, Миљана Ишљамовић, пожелела је добродошлицу присутнима, истичући одличну сарадњу са свим културно – образовним институцијама и најавила наредне манифестације и активности Библиотеке.

Подељене су захвалнице најзаслужнијим добротворима, сарадницима и спонзорима.

Директорица се посебно захвалила на сарадњи издавачкој кући „Посејдон“ и власнику Ивану Ранђеловићу, коме ће бити уручена захвалница.