Клуб читалаца

Породица Валчић позната је Власотинцу и власотинчанима као угледна породица образованих и срдачних људи. Да су срдачни и да воле свој родни град показаће својим гестом. Наследници породице Валчић оставиће нашем граду своју палату у којој се ми данас налазимо. На тај начин наша ће библиотека коначно добити свој простор и своју кућу културе.
Из захвалности према породици одлучили смо да клуб читалаца носи име једног од задужбинара „Проф.др Слађана Филиповић“. На тај начин наша библиотека захваљује се породици Валчић на својој хуманости. Позивамо све заинтересоване да приступе Клубу читалаца. Више информација можете добити на позајмним одељењима.