Изложба некњижне грађе Завичајног одељења

Историја је учитељица живота, а стари записи и некњижна грађа чувају се како би остао траг и сећање на нашу прошлост. Изложба некњижне грађе завичајног одељења наше библиотеке, коју је приредила дипломирани библиотекар, Александра Крстић, показала је љубитељима завичаја некњижну грађу која чини саставни део завичајног фонда наше Библиотеке.

Изложене су фотографије и разгледнице старог Власотинца, као и плакати, леци и ефемерна грађа, односно ситан документациони материјал (каталози, позивнице, проспекти,...). У склопу излагања приказан је кратак филм о Власотинцу, у сарадњи са порталом ИНФОДЕСК Власотинце, који спада у аудиовизуелну грађу завичајног фонда.

ШТА ДА ЧИТАМ