Ход над Албанијом

У оквиру обележавања Дана библиотеке,  у  суботу   14. маја 2016. год.  у 18h  одржано је извођење спева „Ход над Албанијом“ (спис довршен на небу) аутора Саше Бранковића. У музичком делу учествовао је Хор основне школе „8. октобар“ из Власотинца.

Саша Бранковић, креативни писац своје стихове посвећује славној прошлости свога предеде Душана Стаменковића из Власотинца. Свим својим стиховима, аутор, везује две епохе, два историјска доба, два века.

Саша је надахнуто видео историјску прошлост српске војске, лик хероја рата који је босоног и гладан препешачио снеговиту Албанију.

ШТА ДА ЧИТАМ