Пројекат Дигитализација завичајног фонда

На конкурсу  Министарства  културе и информисања из обласни Дигитализације културног наслеђа у 2016. години,  Народна библиотека Десанка Максимовићдобила је око два милиона динара за пројекат Дигитализација завичајног фонда”.

Основни циљеви дигитализације завичајне библиотечке грађе односе се на заштиту штампаних публикација и већу доступност информација. Овако дефинисани циљеви дигитализације не искључују и остале, који проистичу из основних: презентација и промоција локалне културне баштине, проширење корисничке базе, увођење нових услуга. Дигитализована завичајна грађа биће доступна свима онима који желе да проучавају Власотинце и околину или појединачне ауторе из Власотинца и околине, а штампани оригинали самим тим биће заштићени и очувани. Дигитализована грађа биће доступна на  порталу Дигиталне библиотеке Србије и на сајту Народне библиотеке Десанка Максимовић“.

ШТА ДА ЧИТАМ