Лепоте Козила вео заборава покрио није

Синоћ је Галерија Библиотеке била премала да прими све заинтересоване, пријатеље Олге Р. Станковић, и поштоваоце њеног стваралаштва. Промоција књиге Лепоте Козила вео заборава покрио није протекла је у пријатељској атмосфери и са пуно емоција, јер су слушаоци били људи који су и сами родом из села Козила или су родбинским везама упућени на крај о коме се је певало.

(Олга Р. Станковић је изузетно плодан аутор, до сада је објавила 17 књига, које су посвећене њеном родном крају пре свега Козилу и Црнатову, али и школи у којој је провела читав радни век (ОШ „Живомир Савковић“, у селу Ковачевцу код Младеновца), као наставник српског језика и књижевности, а онда, до пензионисања, и директор).

Домаћин ове песничке вечери била је наставник српског језика Милка Пешић, све присутне је поздравио в.д. директор Библиотеке Срба Такић, а предговор књиге прочитала је књижничар Јелена Миленковић. Стихове из књиге говорили су ученице ОШ Синиша Јанић, а све је то пригодном музиком пратио књижничар Александар Николић.