Кућна биљна апотека - чувар нашег здравља

Темом Кућна биљна апотека синоћ је (уторак, 18.10) наша библиотека покренула нови циклус предавања, под заједничким називом Путеви ка здравом животу. Осим поменуте теме, предавачи, Иван Милошевић, струковни радиолог и,како сам наглашава, травар који наставља породичну традицију, и Горан Миловановић, професор информатике, ће у четири наредна уторка, у нашој Галерији, са почетком од 18 сати, заинтересованим Власотинчанима приближити и боље их упознати са темама: Вода, кључ живота, чиста вода као лек;Штетно зрачење, невидљиви убица;Штетно деловање мобилних телефона ипревентивне мере од зрачења и Савети о животу и исхрани.

Прве вечери Галерија је била пуна заинтересованих, жељних дасазнају више о биљу са нашег подручја, о његовим лековитим својствима, али иотоме како га икад брати, како и где га чувати, ијош много тогаште ће им свакако бити од користи. Посебну ноту овој вечери дала је припрема и пијење чаја, које је предавач, Иван Милошевић донео за ову прилику.