Вода води камену слику роди

Изложбом необичног назива, Вода води камену слику роди, отвореној у Галерији наше библиотеке 10.11, Братислав Анђелкковић, Бата из Вучја се после неколико година поново представио власотиначкој публици. Овога пута, поред минијатура, Бата је приказао своје слике на камењу, које је, за ову прилику, било потопљено у води.

Као и увек до сада, изложба Бате из Вучја је изазвала велико интересовање наших суграђана, поштовалаца његовог рада и дела. Поред изложбе ово изузетно вече било је обогаћено приказивањем филма Камен древног сневача 2, Небојше Илића Илкета, као и рециталом песама посвећеним Бати. Песме Добрице Ерића, Маја Даниловића, Љубише Ђидића, Драгољуба Трајковића и Светлане Пешић, читали су Жаклина Стефановић, Петар Такић и сам Братислав Анђелковић. Домаћин вечери, в.д. директор Библиотеке Срба Такић је прочитао своје две песме које је посветио овом признатом уметнику. Уз то, он му је поклонио неколико каменова које је недавно, присуствујући обележавању 100. годишњице битке на Кајмакчалану, понео са собом, управо их намењујући Бати из Вучја.

Колико је ово вече било инспиративно и препуно позитивне енергије сведочи податак да се је неколико људи из публике јавило за реч, желећи да одају своје поштовање према изложби и самом Братиславу Анђелковићу.