Штетно зрачење, невидљиви убица

Последње предавање у оквиру циклуса Путеви ка здравом животу, са темом Штетно зрачење, невидљиви убица, одржано је у Галерији Библиотеке, 15.11. од 18 сати. Предавач, струковни радиолог Иван Милошевић, подсетио је да човек већ рођењем има у себи малигне ћелије, деца око 10.000, а одрастао човек преко 100.000.

Од околности где и како се живи зависи да ли ће се те ћелије активирати и довести до болести и, најчешће, до фаталног исхода.

„Свако зрачење, било оно природно или вештачко, смањује имуно-биолошки систем човека, што доводи до болести. Зато је неопходна заштита и избегавање претераног коришћења и боравка у просторима и крај уређај/постројења која емитују зрачење“, нагласио је, између осталог, он.