Сашаве карикатуре

Познати српски карикатуриста Саша Димитријевић, својом изложбом „Сашаве карикатуре“ разгалио је радозналу публику, у Библиотеци, у петак, 9.12, од 18 сати. Његов рад познат је власотиначким љубитељима карикатуре, јер је он вишеструки победник Конкурса карикатуре на Винском балу. Такође, добитник је најпрестижнијих домаћих награда за карикатуру (Пјер, Клас...), као и седамдесетак међународних признања.

На отварању изложбе, в.д. директор Библиотеке, Срба Такић, истакао је да: „Поред свега набројаног Саша Димитријевић је дао значајан допринос власотиначкој култури, јер је, уз Горана Ћеличанина, као иницијатора, један од оснивача јединствене Колоније карикатуре, која је трајала четри године (2002/2005), чији је рад био веома запажен, јер су њени учесници били најпознатија домаћа имена из те области“.

Саша Димитријевић се је, у свом обраћању, такође осврнуо на поменуту Колонију, израживши жаљење због њеног прекидања, али истовремено исказујући наду да ће она бити обновљена: „Радо ћу доћи увек када ме позовете, јер ме за Власотинце вежу лепе успомене“, поручио је он.