БОЖИЋ, ПРАВОСЛАВНО ВИЂЕЊЕ ПРАЗНИКА

Нови циклус популарних предавања, назван  „Јеванђељске теме“, дакле, овај пут на верске теме, које је покренула наша Библиотека, отпочео је 5. јануара, причом „Божић, православно виђење празника“
Желимо да на овај начин нека од верских питања учинимо приступачнијим и доступнијим што ширем кругу заинтересованих, да њихова срца буду слободнија за питања која их интересују, а њихове душе отвореније да приме наук тако неопходан свима, у ова, све несигурнија, времена“, казао је у приступном обраћању в.д. директор Библиотеке Срба Такић.

Предавач, јереј Никола Пешић, говорио је, најпре, о генези слављења Божића, као и о божићној иконографији, што је свима присутнима било нарочито интересантно, јер су сазнали много тога из библијских предања (што је господин Пешић умео, на свој приступачан начин, да им учини још ближим), а што ће им, свакако, бити од користи, и, верујемо, учврстити их у вери.