МИЛКОВЕ „МИСЛИ НА РАЗДЕЉАК“

Наш стари познаник, афористичар, песник, чувар старих речи и прича, заљубљеник у родни крај, Милко Стојковић, родом из Преслапа, а сада житељ Смедеревске Паланке, радо се је одазвао нашем позиву да буде гост завршне вечери,у недељи коју смо организиовали „Десанки у част“. Вече хумора и добре атмосфере, какву Милко зна да створи својим афоризмима и песмама, кренуло је представљањем његове најновије књиге „Мисли на раздељак“, а наставило се читањем кратких прича из његових ранијих књига

(„Mастило и цигла“, „Љуљајући безобразлук“, „Завичајна узглавка“, „Ја о теби, јао мени“, „Утеривање демократије“...), а које су публици остале у сећању, па су пожелели да неке он њих поново чују.

Присутни су имали прилику да сазнају нешто више о другој, ведријој страни печалбарског живота, да се насмеју и охрабре. Вече је организовао колега Звонко Стојковић, а изабране делове из књига надахнуто је читао Бојан Пешић.

Најчитаније књиге у 2015. години:

Позајмно одељење:

- Кућа орхидеја  - Л. Рајли