УЧЕНИЦИ ИЗ ИТАЛИЈЕ НА СЛАВИ У БИБЛИОТЕЦИ

Власотиначки Гимназијалци и њихови гости,  ученици средње пословне школе Серани из места Фалконара Маритима, крај Анконе,  присуствовали су обележавању градске славе, Светог Николе, у понедељак 22. маја. Општинска туристичка организација и наша библиотека потрудили су се да младим Италијанима приближе појам и значај славе код Срба, па су им у Галерији библиотеке приредили славски ручак. Студент теологије Адам Радивојевић им је говорио о слави, а потом су сви сели за славску трпезу.