ДОГАЂАЈ ЗА НЕЗАБОРАВ

Поводом уласка у трећу деценију од катастрофалне поплаве која је задесила Власотинце, која је заувек променила изглед наше вароши, и чије се последице и данас осећају, симболично је управо 26. јуна одржана промоција књиге „Догађај за заборав и незаборав (катастрофална поплава која се догодила на територији општине Власотинце, 26. јуна 1988. године)“, аутора Драгољуба М. Станојевића.

Реч је о књизи изашлој из пера аутора који је у време поплаве био председник општине (самим тим и командант Штаба цивилне заштите), те је он најпозванији да (говори) пише о тој теми. Даровит на перу, а систематичан у раду, Драгољуб М. Станојевић је оставио дело које обилује чињеницама, званичним извештајима и статистичким подацима, уз то и сећањима непосредних актера борбе да се последице поплаве санирају. Због очекивано великог интересовања за ову књигу, њен издавач, Библиотека, одлучила је да се представљање обави у већем простору, у Галерији Културног центра на кеју. И заиста, заинтересованост је била огромна, о чему речито казују наше фотографије са те вечери. О књизи су, осим аутора, говорили и садашњи председник општине Зоран Тодоровић, његов заменик Бошко Станчић, новинар „Наше речи“, сада у пензији, Љубиша Динћчић и в.д. директор Библиотеке Срба Такић, који је и уредник овог издања. На крају програма присутнима су подељене књиге, за чију је штампу покровитељ била општина, која је и на овај начин хтела да обележи догађај који се урезао у свести сваког Власотинчанина, и који нам служи као опомена на неопходност савеснијег понашања према животној средини.

Најчитаније књиге у 2015. години:

Позајмно одељење:

- Кућа орхидеја  - Л. Рајли