ПРОМОЦИЈА КЊИГЕ ЉИЉАНЕ ГЛИГОРИЈЕВИЋ "МИ ЋЕМО ТИ БИТИ НАДА"

Поводом Светог Саве организована промоција књиге Љиљане Глигоријевић „Ми ћемо ти бити нада“.

Песнички првенац, предузимљиве и даровите учитељице Љиљане Глигоријевић, добитнице бројних признања за литерарни рад, заступљене у бројним зборницима и часописима, представљен је у Галерији Библиотеке.

Рецензент књиге, песникиња и професорка Вера Цветановић, истакла је да: „Вредност ове књиге није само у уметничком већ и у документарном карактеру, обогаћен изразима који верно дочаравају Савин пут, живот и дело, као важан део на коме поивају култура и идентитет нашег народа“.

Мирослав Мишел Болтрес, рецензент књиге „Ми ћемо ти бити нада“ истакао је да је Љиљана Глигоријевић један од оснивача и најактивнијих чланова Уметничког клуба „Расковник“ из Смедерева (који је и издавач ове књиге).

ШТА ДА ЧИТАМ