ПУТОКАЗ ЗА ЛУТАЛИЦУ

Актуелни циклус представљања песника из других средина, под називом „Певамо пријатеље“, 7. јула, у Галерији Библиотеке, својим је наступом окончала млада лесковачка песникиња Андријана Митровић. Управо је у најави в.д. директор Библиотеке Срба Такић, подцртао: „Жеља нам је била да овим програмом власотиначким поклоницима поезије представимо младе ауторе, који ће засигурно следећих неколико деценија бити присутни на песничкој карти Лесковца и југа Србије, и бити њени најпознатији представници“.

Наступ Андријане Митровић био је прилика и да се Власотиначанима прикаже њена прва песничка збирка „Путоказ за луталицу“. О књизи и стваралаштву наше гошће говорили су Зоран Јовановић и Данило Коцић, лесковачки песници. „Представљамо ствараоца који се не истиче само богатством поетског израза, већ је и изузетно ангажована у културном животу Лесковца. Један је од организатора СЛЕМ-а (Сатиричне Лесковачке Мућкалице), а ове је године добитник Повеље Српске духовне академије из Параћина - 'за доказану песничку зрелост'“, казао је Зоран Јовановић. „Њена збирка својим квалитетом заслужује пажњу најбољих критичара“, закључио је Данило Коцић у свом казивању о даровитој песникињи. Сви присутни слушаоци нетремице су пратили стихове које је надахнуто говорила Андријана, те је овај песнички сусрет трајао дуже од сат времена. Поласкана тиме, она није могла а да се, на крају, не захвали „власотиначкој публици, за коју је чула да је пробирљива, али и пажљива према песмама и песницима које оцени добрим“!