Занимљивости

Нема Власотинчанина који није, мучен носталгијом, скраћивао свој боравак у другом месту, где се затекао послом, због студија или других разлога, не би ли се што пре вратио у свој завичај. И нема Власотинчанина који после пар дана боравка у завичају није пожелело да оде из њега. Шта је то што нас попут магије привлачи Власотинцу и шта је то што нас као клетва одбија од њега? Одговоре на та питања вам не могу дати дебели томови "паметних" књига али  покушаћемо да се кроз старе фотографије и изводе из текстова наших признатих  јавних и научних радника барем запитамо о томе, не бисмо ли себи дали искрен одговор.

Историја Власотинца

Влашотинац...Китка

О Власотинчанима

Урбанизација Власотинца