Позајмно одељење за децу

Ово одељење намењено је деци предшколског узраста, ученицима основне школе и осталима којима је потебно коришћење литературе за децу. Уз богат избор дечје домаће и стране књижевности, на овом одељењу налази се и приручна збирка и сликовнице за најмлађе. Одељење је обогаћено илустрацијама и цртежима деце предшколског и школског узраста, а корисницима је на располагању и читаоница. У дечјем одељењу током читаве године траје акција бесплатног учлањења ђака првака и деце предшколског узраста.