Читаоница

После преласка позајмних одељења библиотеке у Валчићеву палату, односно у Управну зграду ГП "Црна Трава", наша је библиотека добила могућност да неке активности обавља много лакше и много боље него до сада. То се пре свега односи на читаоницу која је у некадашњем простору Југобанке била ограничена на пар столица у оквиру простора научног одељења. Сада имамо издвојене читалачке просторе за децу, за одрасле и за кориснике који позајмљују књиге из научног одељења. Услуге читаонице могу користити само чланови библиотеке која у току месеца добија петнаестак новина и часописа.