ПРЕДСТАВЉАЊЕ КЊИГЕ ЖЕНА НОВИЦЕ ЈОВИЋА

Четврта књига Новице Јовића из циклуса Мисленик, под називом Жена, представљена је у петак, 10.11, у Галерији наше Библиотеке. У уводној речи Срба Такић је похвалио добру сарадњу Библиотеке и Културног центра, јер су све књиге Новице Јовића радиле ове две установе. Истовремено, он је похвалио као редак пример и то што овај песник није мењао екипу са којом ради: уредник Срба Такић, технички уредник Бобан Димитријевић, рецензент мр Драгиша Марковић, лектор Ана Јовић, корице Зоран Стојичић, илустратор Милентије Петковић.

Рецитал којим је књига Жена представљена осмислиле су и веома успешно реализовале Ивана Краинчанић и Жаклина Стефановић. Ово, по свим оценама, изузетно успело песничко вече завршено је обраћањем самог аутора. Он се је захвалио свима који су му помогли у раду на књигама. Уједно је нагласио да је дан у коме се врши представљање његове четврте књиге за њега изузетан и по томе јер је добио обавештење из Ирига да је на конкурсу за винску песму освојио трећу награду.