Први фудбалски клубови

Прву лопту и копачке донео сам у Власотинце из Беча 1920. године (рекао је Војислав Поповић). Власт нам је дала одобрење за рад јануара 1921. године...Фудбалски клуб Власина био је темељ, али су се оснивали и други клубови. Из тог ривалства стасавало је више добрих и талентованих фудбалера који су без много проблема прелазили у Власину, јачали је и тако омогућили да буде равноправни противник знатно већим клубовима. Међу клубовима у периоду од 1920. до 1925. године били су СК Дечански и СК Омладина. СК Омладина и СК Дечански ујединили су се са Власином, па је она у наредном периоду била веома јака. У покушају да се супротставе Власини, други власотиначки клубови били су немоћни. Тек касније у такмичарској 1933/34. години, успеће то Власотиначки спортски клуб (ВСК).

Станислав Горуновић, Фудбалски клуб Власина, Власина, Власотинце 2004,13.